Szieberth Róbert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
PÉCS-GYÁRVÁROS

fejléckép

Jeles napok a 2019/2020-as tanévben

Idén a következő jeles napokat tartottuk meg iskolánkban.

• A Vizes Élőhelyek napja alkalmából elsőseink játékos vetélkedőn merték össze ügyességük. A nagyobbak rajzoltak, rejtvényt fejtettek, feladatlapot oldottak meg.

• Az energiatakarékosság jegyében ötleteket gyűjtöttünk, az ésszerű otthoni energia felhasználáshoz.

• Az alsóbb évfolyamokon megemlékeztünk a Beporzók Napjáról. Filmet néztünk a méhek életéről, beszélgettünk a rovarok fontosságáról.

megjelent: 2020. 03. 31. | 23:22

"Formáld át!" környezetvédelmi vetélkedő

A 4.b osztály öt fős csapata decembertől részt vett a "Formáld át!" környezetvédelmi vetélkedőn, melyet az Ököváros-Ökorégió Alapítvány hirdetett meg. Három forduló után bekerültek a város legeredményesebb csapatai közé. Jutalmukat az iskolában vehették át.

Dicséret illeti a tanulókat:
Jankovics Mátyást, Kult Krisztiánt, Molnár Szabolcsot, Orsós Zoltánt és Torma Gregort.

Felkészítő tanáruk Völgyiné Nemes Éva volt.

megjelent: 2017. 04. 04. | 13:32

Látogatás a Pécsi Állatkertbe

Március 24-én a Pécsi Állatkertbe látogattak a 3.b osztályosok Hajni és Magdi nénivel. A remek időben egy különleges foglakozáson vettek részt a Víz világnapjához kapcsolódóan. A sok érdekes információért köszönet Zsuzsa néninek, a Pécsi Állatkert zoopedagógusának, az utazás támogatásáért pedig a Tettye Forrásház Zrt-nek.

megjelent: 2017. 04. 04. | 13:32

A víz világnapján készült fotók

megjelent: 2017. 03. 28. | 10:17

3. b a Természettudományi Múzeumban

A 3. b osztály november 22-én Magdi és Hajni néni vezetésével a Természettudományi Múzeumban töltött egy vidám és érdekes délelőttöt. Ági néni irányításával megismerkedtünk a különböző madárcsoportokkal, a nálunk telelő madarakkal, azok hangjával és táplálkozási szokásaival. A múzeum ezekben a napokban a MADART - „Madarak földön, égen 2016” című fotókiállításank is otthont ad, így a madarakról készült csodálatos képeket is alaposan meg kellett figyelnünk ahhoz, hogy csoportunk feladatlapját jól kitöltsük. A program zárásaként madárkalácsot készítettünk, mellyel a hideg napokon kint fagyoskodó és éhező madarakon segíthetünk.
Köszönjük a programon való részvétel lehetőségét, valamint a sok élményt, a JPM Természettudományi részlegének, és Varga Ágnesnek.

megjelent: 2016. 11. 29. | 09:57

"Ne vásárolj semmit!" nap